Planowane jest stworzenie specjalistycznego ośrodka dla osób korzystających z leczenia ambulatoryjnego. Budynek będzie nową częścią Wielkopolskiego Centrum Onkologii i znajdzie się na skrzyżowaniu ulicy Garbary i Św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Struktura ta, mająca składać się z siedmiu pięter, zostanie połączona z głównym obiektem centrum poprzez kładkę nad ulicą Garbary.
Według dyrektora WCO, profesora Juliana Malickiego, nowy obiekt stanowić będzie istotny punkt na mapie Zachodniej Polski dla Ambulatoryjnej Onkologii, Profilaktyki oraz Diagnostyki Molekularnej i Obrazowej. Przewiduje on umieszczenie w budynku usług, które nie muszą być bezpośrednio powiązane ze szpitalem. Wizja zakłada obsługę pacjentów przychodzących w ramach formy ambulatoryjnej, odbywających tam diagnostykę oraz leczenie. Plany obejmują również przeprowadzanie badań przesiewowych.
Zwycięski projekt architektoniczny budynku został zaprezentowany – jego autorami jest warszawska firma projektowa WXCA Group Sp. z o.o.
Jednak wraz z rozbudową Wielkopolskiego Centrum Onkologii pojawiają się pewne obawy. Rada Osiedla Stare Miasto wyraża niepokój, że nowa inwestycja nie idzie w parze z budową parkingu dla pacjentów. Radny Tomasz Dworek podkreśla, że aktualna sytuacja w tej kwestii jest dramatyczna. Wskazuje on na konieczność zapewnienia komfortu pacjentom, argumentując, że osoby cierpiące na choroby nowotworowe nie powinny być zmuszone do korzystania z komunikacji publicznej. Wyraża zaniepokojenie obecną, niekorzystną sytuacją w okolicach szpitala.