W miejscu starej motylarni powstanie przedszkole dla zwierząt. Jest to projekt Budżetu Obywatelskiego 2020. Miejsce ma służyć najmłodszym podopiecznym, którzy przyszli na świat w niewoli i niejednokrotnie borykają się z problemami z tym związanymi.
Miejsce dla nowo narodzonych
Już od dawna była potrzeba zakwaterowania gdzieś zwierząt, które przyszły na świat w ZOO, a z jakichś powodów nie mogą być z rodzicami. Schronienie znajdą tam maluchy porzucone przez matkę lub wymagające specjalistycznej opieki.
W obiekcie będzie miejsce na karmienie, rehabilitację, zabawy oraz miejsce dla opiekunów. Kompleks ma być miejscem całościowej opieki, gdzie zwierzęta będą mogły swobodnie wejść w dorosłość i oswoić się z nowym otoczeniem.
Budynek już powstaje
Jakiś czas temu rozebrano już budynek starej motylarni. Teraz wylano fundamenty oraz postawiono część ścian. Następnym krokiem będzie konstrukcja dachu oraz wykończenie całości budynku. Prace na ten moment są na dość wczesnym etapie, jednak ekipa pracuje nad szybkim zakończeniem projektu.
Dla zwierząt przygotowywane są osobne boksy, które pozwolą na swobodne egzystowanie zwierząt bez ryzyka wypadków i wzajemnych ataków. Całość ma być dostępna do oglądania zza szyby. W tym miejscu będzie można zobaczyć, jak ratuje się życie najmłodszych mieszkańców ZOO.
Chcesz pomóc? Zaadoptuj zwierzaka
Już od wielu lat ZOO w Poznaniu oferuje możliwość adopcji zwierzęcia. Polega ona na comiesięcznej wpłacie określonej kwoty pieniędzy. Nagradzane jest to pamiątkową tabliczką w miejscu zamieszkania zwierzaka. Jak możemy przeczytać na stronie ZOO, jest to również doskonała promocja firmy.
Co zrobić, aby adoptować zwierzę? Wszystko jest bardzo proste. Najpierw wybieramy pupila, którego chcemy adoptować, a następnie kontaktujemy się z ZOO pod adresem: [email protected]. W następnym kroku zostanie nam przedstawiona umowa oraz wybierzemy wygląd naszej tabliczki. ZOO wystawi nam fakturę miesięczną lub roczną. To naprawdę takie proste. Do akcji mogą włączyć się osoby fizyczne oraz firmy. Nie ma żadnych dodatkowych wymagań. Darczyńcą może zostać dosłownie każdy z nas.