Jeżeli nurtują Was pytania na temat źródeł i oddziaływania kultury picia kawy w Poznaniu, czy też jesteście ciekawi, jak kontrreformacja wpłynęła na tradycje teatralne tego miasta, to zapewniam, że jest dla Was miejsce, gdzie możecie poszerzyć swoją wiedzę. Miejsce to oferuje możliwość zrozumienia tych i wielu innych zagadek historycznych. W Galerii Śluza, 30 czerwca, zostanie otwarta wyjątkowa wystawa, która w sposób szczególny przybliży te tematy.
Wyśmienita ekspozycja pt. „Siła Spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań” będzie dostępna do oglądania dla publiczności od piątkowego wieczoru, 30 czerwca, począwszy od godziny 19:00, w przestrzeniach Galerii Śluza.
Koncepcja wystawy jest nie tylko intrygująca, ale również daje do myślenia. Centralnym punktem zainteresowania jest pytanie o pochodzenie tych ludzi, którzy przez ostatnie 770 lat kształtowali oblicze Poznania jako stolicy Wielkopolski. Nie tylko miejscowi mieszkańcy mieli tutaj swój udział – równie istotny wpływ na rozwój tego miasta mieli także ci, którzy przybyli do niego z zewnątrz. To dzięki ich spotkaniom i wzajemnym oddziaływaniom, Poznań stał się dzisiaj ważnym centrum tolerancji i otwartości.