Pierwszy etap walki o mistrzostwo w siatkówce plażowej nad Jeziorem Rusałka

Spektakularne zmagania na plaży nad Jeziorem Rusałka zakończyły się pierwszym dniem rywalizacji. Dzień ten poświęcony był na kwalifikacje, które miały na celu wyłonienie zespołów, które zapewnią sobie miejsce w głównym turnieju, który rozpocznie się jutro. Wydarzenie to jest częścią Lotto Plaża Wolności Poznań 2023 i za sprawą dzisiejszych emocji uzyskało dodatkowego rozmachu. Przez cały weekend czeka nas jeszcze wiele emocjonujących zmagań.

Kwalifikacje zakończone dzisiaj przyniosły nam osiem par zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, które w rezultacie zakwalifikowały się do głównego turnieju Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który odbędzie się jutro. Do tych par dołączą pary, które zostały wcześniej rozstawione na podstawie rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dzięki temu kibice z regionu Wielkopolski będą mieć jedinstwową możliwość, aby podziwiać osiemnastozespołową rywalizację, składającą się z szesnastu damskich i szesnastu męskich drużyn z całego kraju.

Wśród par kobiecych, które skutecznie przeszły przez dzisiejsze kwalifikacje znalazły się Joanna Wiatr i Ewelina Brzezińska, Barbara Adamska i Dominika Taranko, Małgorzata Szajewska-Skuta i Katarzyna Szymoniak, Martyna Wardak i Agnieszka Adamek, Anna Zawiślak i Aleksandra Sikorska, Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska oraz Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska.