Apel kibiców Lecha Poznań do młodych obywateli Ukrainy wzbudza emocje w sieci

Wywołując falę reakcji wśród użytkowników internetu, społeczność entuzjastów piłkarskiego klubu Lecha Poznań zamieściła na swoim profilu na Facebooku wpis kierowany do młodych mieszkańców Ukrainy.

We wpisie kibice wyrażali swój niepokój wynikający z doniesień, jakoby grupa obywateli naszych wschodnich sąsiadów, przebywając na terytorium nieznanym, zamiast cieszyć się gościnnością i możliwością życia w bezpiecznym otoczeniu, znalazła sposób na zwalczenie nudy – atakowanie słabszych od siebie. Takie zachowanie skłoniło kibiców do spontanicznego spotkania w piątkowy wieczór, celem przeprowadzenia rozmów o charakterze wychowawczym.

Podkreślili, że rozumieją, iż młodość jest czasem różnych błędów i lekkomyślnych decyzji, ale apelują do młodych Ukraińców o zrozumienie faktu, że są oni gośćmi w kraju innych ludzi. Kibice podkreślili, że nie pozwolą na narzucanie obcym swoich zasad na terytorium Polski. Wiedzą, jak wyglądają osoby naruszające porządek – co potwierdza cenzurowane zdjęcie tych osób zamieszczone w poście – dlatego radzą im zachować spokój. „Nasz kraj, nasze zasady!” – podsumowali.