Bartłomiej Wróblewski kontruje Platformę Obywatelską

Bartłomiej Wróblewski, poznański kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wygłosił konferencję prasową w pobliżu poznańskiego biura Platformy Obywatelskiej. Scenę tę przerywali jednak kandydaci reprezentujący Koalicję Obywatelską, którzy również zamierzają ubiegać się o miejsce w parlamencie z okręgu poznańskiego.

Wróblewski zdecydował się na organizację spotkania z mediami tuż przy siedzibie przeciwników politycznych. Do grupy zgromadzonej wokół niego dołączyli również przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, w tym ich kandydaci na posłów.

Kandydat PiS podczas swojego wystąpienia skupił się na problemie migracji. Zauważył, że samych Włoch dociera rocznie 120 tysięcy nielegalnych imigrantów. Tylko w ciągu ostatnich dni, na wyspę Lampeduzę przybyło 8 tysięcy osób szukających schronienia. Wróblewski oskarżył w swoim przemówieniu Platformę Obywatelską o prowadzenie podwójnej gry. Według niego, politycy PO starają się uspokoić polską opinię publiczną, podczas gdy jednocześnie popierają mechanizm przymusowej relokacji imigrantów.