Boże Ciało: Procesje wiernych i wpływ na ruch drogowy

W dniu 8 czerwca, czwartek, święto Boże Ciało będzie obchodzone przez Kościół katolicki. W związku z tym odbędą się liczne procesje wiernych wychodzące z kościołów, co może prowadzić do utrudnień na drogach oraz zmian w organizacji ruchu.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że 8 czerwca 2023 roku, w czwartek, między godziną 10:00 a 13:00 w Poznaniu zostanie przeprowadzona główna uroczystość procesyjna związana z Bożym Ciałem. Procesja ta będzie przebiegać tradycyjnie od kościoła parafialnego pw. Bożego Ciała, usytuowanego przy skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Krakowskiej, a następnie przemaszeruje przez ulice Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Estkowskiego, Wyszyńskiego oraz Panny Marii, docierając na Ostrów Tumski.

Zakończenie procesji zaplanowane jest około godziny 13:00 na placu katedralnym. Podczas trwania tej uroczystości, na całej trasie procesji obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów oraz zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. W związku z tym, uczestnicy ruchu drogowego powinni być przygotowani na ewentualne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu, związane z obchodami święta Bożego Ciała.