Cenowe szaleństwo na Betlejem Poznańskim

Raczej nikogo już nie dziwią kosmiczne ceny produktów, dostępnych na jarmarkach świątecznych. Betlejem Poznańskie również nigdy nie zaliczało się do tanich miejsc, jednak w tym roku, odwiedzający stoiska i stragany mogą doznać szoku. Najprawdopodobniej za kosmiczne ceny odpowiedzialna jest inflacja. Jednak również właścicielom stoisk nie można odmówić kreatywności w tym zakresie.

Gorące napoje

Żeby napić się grzanego wina, należy mieć ze sobą aż 30zł! 15 zł zapłacimy za rozgrzewający napój, a drugie tyle wynosi kaucja za kubek.  Gorące napoje są bowiem podawane jedynie w firmowych kubkach, które podlegają zwrotowi. W trosce o środowisko, organizatorzy postanowili wyeliminować z użycia plastikowe kubeczki. Pomysł sam w sobie nie jest zły,  ale 30 zł za kubek grzanego wina to zdecydowanie przesada. Oczywiście, kaucja jest zwrotna, jednak aby oddać naczynie i otrzymać swoje pieniądze  z powrotem, trzeba się trochę nagimnastykować.  W godzinach szczytu często brakuje kubków oraz gotówki. Sporo część osób korzysta z płatności kartą, jednak zwrot kaucji na kartę to już trochę bardziej skomplikowana operacja, z którą nie zawsze obsługa jest w stanie sobie poradzić.  Inne ciepłe napoje znajdujące się w ofercie świąteczny napój dla dzieci i kakao. Ich cena również wynosi 15 zł.

Coś na ząb

Podobną kwotę należy przygotować, jeśli mamy ochotę na coś słodkiego.  Do ceny gofra należy jednak doliczyć dodatki.  Do wyboru mamy jeszcze churros lub kołacze. Miłośnicy słonych przekąsek mogą się delektować pajdą ze smalcem również w tej samej cenie. Jednak wzbogacona wersja kosztuje już 10 zł więcej.  W ofercie dostępne są również oscypki w cenie od 3 zł wzwyż oraz pralinki za 2 zł. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w przypadku dodatków i zakupu nieco większej ilości tych przysmaków, możemy zapłacić już całkiem spory rachunek.

Pozostałe atrakcje

Osoby szukające pomysłu na prezent maja do wyboru ozdoby świąteczne, naturalne kosmetyki i biżuterię. Ceny tych produktów zaczynają się od 10 zł. Dodatkową atrakcją jarmarku są dwie karuzele. Jednak ceny biletów wstępu trudno nazwać atrakcyjnymi – 10 zł i 15 zł. Zatem jeśli chcielibyśmy zafundować przejażdżkę całej rodzinie musimy się przygotować na spory wydatek.