Debata przed drugą turą wyborów prezydenckich w Poznaniu: Zbigniew Czerwiński kontra Jacek Jaśkowiak

Studio TVP3 Poznań stało się miejscem debaty pomiędzy Jackiem Jaśkowiakiem a Zbigniewem Czerwińskim. Spotkanie to miało miejsce tuż przed drugą turą wyborów na stanowisko prezydenta Poznania.

Debatę, którą transmitowali TVP3 Poznań oraz Radio Poznań, poprowadzili kandydaci do fotela prezydenta miasta: Zbigniew Czerwiński reprezentujący Komitet Zjednoczona Prawica oraz Jacek Jaśkowiak z Koalicji Obywatelskiej. W trakcie półgodzinnego spotkania obaj politycy odpowiadali na pytania moderujących, ale też sami zadawali sobie nawzajem pytania. Była też przestrzeń na swobodną wymianę myśli.

Czerwiński postawił tezę, że Poznań jest miastem wyśmiewanym. Kandydat ze strony Zjednoczonej Prawicy obarczył Jaśkowiaka zarzutem, że w wyniku ciągłych i niekończących się remontów, Poznań stał się obiektem kpiny dla innych. Przytoczył przy tym fakt, że miasto zyskało nowe miano – „Rozkopane”.

Jaśkowiak, kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, ripostował stwierdzając, że samorząd Poznania podjął decyzję o remontach jako odważny i niełatwy do przeprowadzenia ruch. Jako dowód przywołał przykład Gdańska i swoją ostatnią rozmowę z tamtejszą prezydent – Aleksandrą Dulkiewicz.