Ekscytująca celebracja Dnia Dziecka w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

Co za euforia! Wielkopolski Urząd Wojewódzki na chwilę przemienił się w tajemnicze, pełne radości i atrakcji laboratorium nauki i beztroskiej zabawy. Wojewoda Wielkopolska, Agata Sobczyk, z entuzjazmem zapoczątkowała obchody Dnia Dziecka i serdecznie zaprosiła wszystkich gości do wspólnej zabawy.

Następnie, w sobotę 8 czerwca, miała miejsce druga część uroczystości związanych z Dniem Dziecka w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Agatę Sobczyk, Wojewodę Wielkopolską, która oficjalnie dała sygnał do rozpoczęcia świętowania, zachęcając zebranych do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Również Karolina Fabiś-Szulc, I Wicewojewoda Wielkopolska, dołączyła do naszej świątecznej atmosfery.

Łącząc praktyczność z zabawą, pokazaliśmy ekologiczny spektakl „grajmy w Zielone!”, który znalazł się w repertuarze Przemka Mazurka i teatru Mozaika. Dodatkowo, przybliżyliśmy zasady funkcjonowania Urzędu. Agata Sobczyk, Wojewoda Wielkopolska, zaprosiła młodszych gości do swojego biura. W Gabinecie Wojewody dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi urzędnicy! Przy okazji zwiedzania urzędu odwiedziliśmy również Centrum Zarządzania Kryzysowego i dowiedzieliśmy się o wyjątkowych historiach wielkopolskich herbów, które zdobią ściany urzędu.

Kontynuowaliśmy naszą wspólną zabawę poprzez improwizowane rozmowy lalek z dziećmi, korzystając z repertuaru płyty „grajmy w Zielone!”. Z pomocą zaproszonych przedstawicieli zespolonej administracji, dzieci miały również możliwość wsiąść do pojazdów służb, dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie i higienę, dotknąć prawdziwego poroża, a także sprawdzić swój refleks na maszynie Piórkowskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmów z sowami Karo i Belą, a także przytulania psa Runy.