Funkcjonariusze w Poznaniu aresztują mężczyznę podejrzanego o kradzież urny z prochami ojca z cmentarza

W niedawnej akcji poznańscy stróże prawa zatrzymali pewnego mężczyznę. Powód? Podejrzenie, że ten ukradł urnę funeralną z prochami swojego rodzica ze skromnego miejsca wiecznego spoczynku – cmentarza. Wszystko wydarzyło się w cztery oczy społeczności, która nie odwracała wzroku od obrazów rozgrywających się na ekranie mediów społecznościowych.

17 marca, w ostatnią niedzielę, media społecznościowe stały się platformą dla niepokojących zdjęć. Uchwycone na nich sceny przedstawiały mężczyznę, który podróżował tramwajem, otoczony przez niewielki tłum pasażerów. Co więcej, na ziemi pod jego nogami widniała urna, pełna prochów.

Naoczni świadkowie tego niecodziennego zdarzenia również podzielili się swoimi relacjami. Jak donosi jedna z kobiet, która była świadkiem całego zajścia: „Ten mężczyzna dokonał kradzieży urny z cmentarza w Miłostowie. Widziałam go jadącego tramwajem linii nr 8, z Miłostowa do Ogrodów, trzymając urnę”. Do tej pory niepotwierdzone informacje sugerują, że podejrzany mężczyzna mógł rozsypać w publicznym środku transportu część prochów.