Historyczny parowóz powraca na trasy poznańskiego MPK

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, nadchodzący weekend (26 i 27 sierpnia) przyniesie miłośnikom kolejnictwa szczególną atrakcję. Po długiej przerwie na tory wróci Borsig Bn2t z 1925 roku, najstarszy działający parowóz w Polsce. MPK Poznań zaprasza nie tylko do skorzystania z przejażdżki malowniczą trasą Maltanki, ale również do odwiedzenia turystycznych linii komunikacyjnych.

Maltanka w Poznaniu to jedna z nielicznych w naszym kraju kolei wąskotorowych o szerokości torów wynoszącej 600 mm. Od lat jest uważana za prawdziwą perłę dla turystów i pasjonatów kolejnictwa.

Tego typu atrakcje jak powrót historycznej lokomotywy są dla nich wyjątkowym wydarzeniem. Oprócz wspomnianego już parowozu Borsig Bn2t, na trasie pojawi się także spalinowa lokomotywa WLs. Warto zaznaczyć, że wagoniki tego pociągu zostały specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pragniemy przypomnieć, że w weekendy pociągi Maltanki kursują co pół godziny w przedziale czasowym od 10:00 do 19:00. Co godzinę ze stacji Maltanka odjedzie wspomniany wcześniej parowóz, natomiast po upływie kolejnych 30 minut, tory opuści lokomotywa spalinowa.