Jakie są możliwości najmu samochodu w Poznaniu?

Własny samochód nie jest już niezbędny, żeby sprawnie poruszać się po dużym mieście. W Poznaniu jest rozbudowana komunikacja miejska, są taksówki, ale dla wielu kierowców najlepszą opcją będzie wynajem auta. Kto może z tego korzystać i jakie są zalety wypożyczania samochodów?

Czy można wynająć auto na minuty w Poznaniu?

Przez długi czas wynajem samochodu był możliwy niemal wyłącznie w tradycyjnych wypożyczalniach. Obecnie takie placówki nadal funkcjonują, ale coraz więcej osób woli usługi zdalne, czego przykładem jest wypożyczone auto na kilometry. Poznań to jedno z miast, gdzie takie usługi są niezwykle popularne, ponieważ kierowca korzysta z auta tylko w takim przedziale czasowym, jakiego rzeczywiście potrzebuje. Samochód można wynająć dosłownie na 15 minut, jeśli tyle wystarczy, by załatwić swoje sprawy. Nie ma nawet konieczności odstawienia pojazdu do wypożyczalni – kierowca zostawia auto tam, gdzie zakończył swoją trasę. Bardzo chętnie na wynajem decydują się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – w każdej chwili można liczyć na wygodny środek transportu, ale bez zawracania sobie głowy przeglądami, ubezpieczeniem, naprawianiem usterek.

Szybki wynajem samochodu w Poznaniu – jak oto zrobić?

Zdalne wypożyczenie auta jest możliwe dzięki aplikacji PANEK CarSharing. Instaluje się ją na smartfonie, a kolejnym krokiem jest założenie swojego konta i akceptacja regulaminu, co jest równoważne z zawarciem umowy. Kiedy samochód staje się potrzebny, uruchamia się aplikację i wyszukuje na mapce najbliższy wolny pojazd. Wybrane auto można od razu zarezerwować, ale należy się po nie zgłosić w przeciągu 10 minut. Opłaty naliczane są za każdą minutę, a licznik staje, jak tylko zgłosi się zakończenie usługi. Aplikacja nie ogranicza się wyłącznie do krótkiego najmu. To bardzo popularna usługa wśród kierowców, niemniej niektóre osoby muszą mieć zapewniony środek transportu na dłużej – wtedy wynajmuje się auto na doby. Poznań jest dobrze rozwinięty pod tym względem i z takich usług korzystać mogą i mieszkańcy, i osoby przyjezdne.