Jakub Bartkowski, doświadczony obrońca, przechodzi do Warty Poznań

31-letni Jakub Bartkowski, obrońca ze sporym doświadczeniem, zdecydował się na podpisanie dwuletniego kontraktu z klubem piłkarskim Warta Poznań. Stało się to po tym, jak został jej zawodnikiem w ramach wolnego transferu, co nastąpiło w wyniku rozwiązania umowy z Lechią Gdańsk przez Bartkowskiego.

Piłkarz urodził się w Łodzi i to właśnie tam rozpoczął swoją karierę sportową w LZS Różyca. Później przeszedł do Widzewa Łódź, gdzie – będąc 19-latkiem – latem 2011 roku debiutował w Ekstraklasie. W dalszej części swojej kariery Bartkowski reprezentował barwy Wiśły Kraków i Pogoni Szczecin. Ostatnie pół roku piłkarz spędził, grając dla Lechii Gdańsk.

Statystyki Jakuba Bartkowskiego są imponujące – rozegrał on już 207 meczów w najwyższej lidze. Strzelił tam 7 goli i dokonał 24 asyst. W latach 2014-16 był graczem Wigier Suwałki, a dzięki jego zaangażowaniu drużyna ta awansowała do I ligi. W ostatnim sezonie Bartkowski wystąpił 30 razy na boisku w PKO Bank Polski Ekstraklasie – 14 razy jesienią dla Pogoni Szczecin i 16 razy wiosną dla Lechii Gdańsk. Zdobył dwie bramki dla „Portowców”: jedną podczas starcia z KR Reykjavik w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy oraz drugą przeciwko Legii Warszawa. Dodatkowo, wpisał się na listę strzelców podczas pojedynku Lechii z Cracovią.