Kiedy warto się wybrać na masaż leczniczy w Poznaniu?

Dolegliwości bólowe mogą się pojawić w najmniej oczekiwanym momencie, by skutecznie utrudnić danej osobie normalne funkcjonowanie. Niestety większość tego typu problemów nie znika samoistnie, a wręcz ma tendencję do nasilania się wraz z biegiem czasu. W takim wypadku warto rozważyć masaż leczniczy w Poznaniu.

Masaż leczniczy w Poznaniu na każdy rodzaj bólu

Nowoczesny masaż leczniczy to świetna metoda na różnego rodzaju dolegliwości związane z układem ruchu. Profesjonalny zabieg może dotyczyć wybranej części ciała typu głowa, szyja, miednica, czy poszczególnych partii kręgosłupa lub może obejmować całe ciało. Ponadto właściwie przeprowadzony masaż leczniczy w Poznaniu wspomoże klienta w procesie dochodzenia do zdrowia po skomplikowanych urazach i operacjach, a także będzie przydatny, gdy klient zmaga się ze stanem zapalnym mięśni, stawów lub ścięgien. Warto pamiętać również, że często przyczyna bólu tkwi w zbyt dużych przeciążeniach związanych z codzienną pracy i wówczas także poleca się skorzystanie z masażu leczniczego w Poznaniu.

Jakie techniki stosuje się w masażu leczniczym?

Korzystanie z masażu leczniczego to skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwych problemów bólowych. W trakcie takiego masażu fizjoterapeuci używają naprzemiennie wielu zaawansowanych technik, dzięki którym klient już po pierwszej wizycie odczuje wyraźną ulgę. Do podstawowych metod stosowanych w masażu leczniczym w Poznaniu zalicza się na przykład głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje, wałkowanie i wyciskanie.

Terapia indywidualnie dobrana do potrzeb klienta

Fizjoterapeuci wykonujący masaż leczniczy w Poznaniu muszą każdorazowo dopasować stosowane techniki do potrzeb danego klienta. Masaż tkanek głębokich może być przeprowadzany z użyciem mniejszej lub większej siły. Czasami taki zabieg bywa bolesny, jednak zwykle jest to konieczne, aby dobrze rozmasować poszczególne partie ciała i wyeliminować pierwotną przyczynę bólu. Poza tym na pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta określi również, ile zabiegów będzie potrzebnych, aby klient wrócił do pełnej sprawności. W zależności od rodzaju bólu i jego nasilenia proces terapeutyczny może zakończyć się na jednej sesji lub potrwać kilka tygodni. Ważne, by pacjent ściśle współpracował z fizjoterapeutą i otwarcie mówił o swoich odczuciach bólowych.

Warto pamiętać również, że nieleczony ból może prowadzić do poważniejszych dysfunkcji ruchowych. Dlatego nie należy bagatelizować żadnych niepokojących symptomów, a gdy już się pojawią, idealnym rozwiązaniem będzie masaż leczniczy w Poznaniu przeprowadzony przez doświadczonego fizjoterapeutę.