Łódzcy kibice uniknęli ataku koktajlami Mołotowa w Poznaniu dzięki interwencji policji

Wielkopolska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy mieli na celu zaatakować pociąg z kibicami klubu piłkarskiego Widzew Łódź przy użyciu koktajli Mołotowa. Młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, przekazał te informacje w piątek.

Koniec lipca przyniósł niepokojące odkrycie – na wiadukcie w Antoninku wykryto 28 butelek wypełnionych substancją łatwopalną, znaną jako koktajle Mołotowa. Wcześniej tego samego dnia trasą kolejową poruszał się specjalny pociąg przewożący prawie tysiąc fanów Widzewa Łódź. Kibice wracali do domu ze Szczecina do Łodzi. Już wtedy stróże prawa podjęli hipotezę, że znalezisko może mieć związek z przejazdem kibiców przez Antoninek.

Informacje potwierdziły się w piątek, kiedy to rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, poinformował o zatrzymaniu dwóch mężczyzn. Są oni podejrzani o przygotowanie ataku na pociąg z kibicami, którzy wracali do Łodzi. Jak wynika z informacji, sprawcy planowali rzucić w pociąg kilkadziesiąt koktajli Mołotowa.