Lubisz świąteczne iluminacje? Koniecznie przyjdź dzisiaj przed urząd miasta!

Uroczyste zapalenie choinki bożonarodzeniowej jest niepisanym początkiem sezonu świątecznego w Poznaniu. I chociaż miało się odbyć dopiero w niedzielę, 4 grudnia, to jednak przełożono ten termin na dzień wcześniej. Wszystko przez mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej!

Jeżeli lubisz świąteczne światełka i niepowtarzalny klimat, koniecznie przyjdź przed urząd miasta Poznań już w tę sobotę, 3 grudnia o godzinie 16:30. Wtedy to, z uroczystą oprawą, prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, oficjalnie po raz pierwszy w tym roku zapali światełka na ogromnej choince. W tym roku choinka ma aż 13 metrów i dzięki światełkom, będzie widoczna nawet z oddali.

Zarezerwuj koniecznie więcej czasu, bo po samej uroczystości, Urząd Miasta zaprasza na spektakl Teatru Fuzja pt. „Takich Świąt jeszcze nie było”. Wszystko jest połączone z działalnością Poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie można kupić nie tylko regionalne specjały, ale i rękodzieło oraz małe dzieła sztuki. Każdy znajdzie coś dla siebie!