Malowanie dachów Poznań – jaka farba najlepsza do dachówek ceramicznych?

Dachówki ceramiczne, które często są wybierane na pokrycia dachowe, wymagają regularnego czyszczenia, a raz na jakiś czas malowania. Chodzi nie tylko o zachowanie tak ważnej estetyki, lecz przede wszystkim właściwe zabezpieczenie dachu. Jaka farba będzie odpowiednia do dachówki ceramicznej? Jak przebiega malowanie dachów? Poznań to miasto, w którym specjalistyczne usługi tego typu realizuje Grupa Biotop.

Malowanie dachów Poznań – dlaczego to tak ważne?

Pokrycie dachowe z czasem traci na swojej estetyce, a w dachówki łatwiej wsiąka wilgoć, dlatego tak ważne jest malowanie dachów – Poznań i inne miasta województwa wielkopolskiego to rejony, w których specjalistyczne usługi czyszczenia i malowania dachów realizuje grupa Biotop.

Nowa warstwa farby położona na dokładnie oczyszczone pokrycie dachowe, przywraca mu pożądaną estetykę. Poza tym warstwa ta spełnia funkcje ochronne. Dach jest mniej podatny na zaleganie wilgoci, która sprzyja powstawaniu ognisk korozji. Zabrudzenia i plamy trudniej się osadzają, dzięki czemu pokrycie dachowe przez długi czas zachowuje swoją trwałość.

Malowanie dachów Wielkopolska – jakie dachówki wymagają malowania?

Dachówki ceramiczne, w zależności od technologii produkcji, wykazują się innymi właściwościami. Różnią się pod względem nasiąkliwości czy podatności na porastanie mchem, a to oznacza, że nie zawsze niezbędne jest malowanie dachów. Wielkopolska to region, w którym działa Grupa Biotop. Do nich warto się zwrócić o poradę w kwestii malowania dachówek ceramicznych. Co jednak warto wiedzieć na początek?

Naturalne dachówki ceramiczne mają porowatą powierzchnię i są mocno nasiąkliwe, dlatego niezbędne jest ich malowanie co jakiś czas. Te, które określane są mianem angobowanych, wykazują lepsze właściwości ochronne niż dachówki ceramiczne naturalne, jednak i w tym przypadku nie można pominąć etapów malowania i impregnacji. Zabiegu tego z kolei nie wymagają dachówki ceramiczne glazurowane, które mają gładką i łatwą do czyszczenia powierzchnię, o wysokich właściwościach ochronnych.

Mycie dachów Poznań – ważny etap przed malowaniem

Aby pokrycie dachowe zachowało swoją trwałość i cieszyło estetyką, należy zadbać nie tylko o jego malowanie właściwie dobraną farbą. Bardzo ważnym etapem jest dokładne oczyszczenie dachu ze wszelkiego rodzaju zabrudzeń, mchów, ognisk korozji, ponadto należy uporać się z naprawą bądź wymianą zniszczonych dachówek.

Do malowania dachówek ceramicznych stosuje się farby o dobrych właściwościach kryjących, paroprzepuszczalne, które oferują krótki czas schnięcia, a także zapobiegają porastaniu przez mchy i algi.

Czyszczenie dachów Poznań – zleć to profesjonalistom!

Komu powierzyć czyszczenie dachów? Poznań i inne miasta województwa wielkopolskiego to regiony, w których usługi czyszczenia realizowane są przez profesjonalistów z grupy Biotop. Warto postawić na specjalistów, aby mieć gwarancją należycie wykonanej usługi, zastosowania odpowiednio dobranych produktów, środków i farb, a także sprawnej realizacji.

Sprawdź, jaka dachówka ceramiczna została wykorzystana do pokrycia dachowego obiektu, którego jesteś właścicielem. Oceń, czy nie ma na nim uszkodzeń, a farba się nie łuszczy, a jeśli tak, skorzystaj z fachowej pomocy i zyskaj na odnowionym pokryciu dachowym.