Miasto likwiduje pustostany w rekordowym tempie. Rok 2022 był przełomowy!

W 2022 roku Miasto Poznań przekazało do zasobów komunalnych aż 700 mieszkań. To o 300 więcej niż rok wcześniej. Dzięki usprawnieniu procedury, całość prac związanych z przekazaniem mieszkania trwa niecałe 60 dni.

Mieszkaniami komunalnymi dysponuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Organizacja ta dba nie tylko o właściwe rozdysponowanie pustostanów, ale i ponowne jego przejęcie w przypadku różnych przyczyn. Chociaż ze wszystkich sił starają się realizować potrzeby mieszkaniowe Poznaniaków, nie zawsze wychodzi zgodnie z planem. Jednak 2022 rok pod tym względem był bardzo dobry.

Oddano w dobre użytkowanie aż 700 mieszkań. Jednak nie jest to rynek stały, chociażby ze względu na fakt, że wiele osób przechodzi do najmu prywatnego albo też ma nakaz eksmisji. Częstym przypadkiem jest również zgon mieszkańca zajmującego lokal.

W takim przypadku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych musi dokonać przeglądu technicznego mieszkania wraz z naprawieniem usterek. Dopiero wtedy lokal jest przekazywany dalej.