Młynki do soli i pieprzu – na co zwrócić uwagę?

Każdy kucharz potwierdzi, że odpowiednie doprawienie dania jest niezbędne do osiągnięcia kulinarnego sukcesu. Bez względu na to, czy wspomnianym daniem jest zupa, pieczeń czy sałatka jarzynowa – o ich finalnym smaku decyduje właśnie doprawienie. A najczęściej używanymi w kuchni przyprawami są sól i pieprz, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne gotowanie. Tylko jak zmielić ziarna pieprzu, by idealnie komponowały się z daniem? Oczywiście z wykorzystaniem odpowiedniego młynka!

Współcześnie dostępne młynki do mielenia soli i pieprzu to akcesorium, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Są funkcjonalne, estetyczne, a ich różnorodne kształty dopasują się do każdego gustu.

Na co zwrócić uwagę

Decydując się na zakup młynka lub moździerzu do soli i pieprzu? Tak naprawdę wystarczy odpowiedzieć sobie na trzy pytania:

 • Jak często będę korzystać z młynka?
 • Czy będę przechowywać go na blacie, czy w szafce lub w szufladzie?
 • Ile pieniędzy mogę przeznaczyć na zakup?

Znając już swoje wymagania, preferencje i możliwości, łatwiej będzie dokonać wyboru spośród szeregu dostępnych produktów w sklepach stacjonarnych lub np. w sklepie internetowym DUKA. Dostępne we wspomnianym sklepie młynki do soli i pieprzu mają różne rozmiary, wykonane są z odmiennych materiałów i są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Co więcej, duży wybór produktów to również duży przedział cenowy.

Młynek, który będzie używany sporadycznie – czyli jaki?

Dla osób, które gotują od święta”, a soli czy pieprzu najczęściej używają do przyprawiania pomidorów lub jajecznicy, najlepszym wyborem będzie mały i poręczny młynek. Bez problemu zmieści się on w szufladzie lub w szafce (jego wymiary to 4,7 cm x 10 cm). Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, może również stać się ozdobą kuchenną, wyeksponowaną na blacie.

Kolejne atuty tego młynka to przystępna cena, ale i sama konstrukcja – ceramiczne żarna są wytrzymałe i ostre, zatem bez trudu zmielą każdy rodzaj soli i pieprzu. Dodatkową funkcją jest możliwość decydowania o grubości mielenia.

Młynek dla przeciętnego użytkownika kuchni

Każdy, kto przynajmniej kilka razy w miesiącu decyduje się na samodzielne przygotowanie obiadu, doceni zalety takich młynków jak choćby:

 • DUKA FRISTAD – drewniana obudowa w klasycznej czerni gwarantuje dopasowanie do dowolnego wystroju kuchni. DUKA FRISTAD o wymiarach 7 cm x 41 cm pomieści znaczną ilość ziaren przeznaczoną do zmielenia. Jego działanie bazuje na sprawdzonych, ceramicznych żarnach.
  Posiada też dodatkową zaletę – umieszczona na szczycie młynka śruba pozwala na decydowanie o grubości mielenia ziaren.
 • DUKA KEN – zadowoli każdego użytkownika kuchni, zwłaszcza lubiącego połączenie klasyki z nowoczesnością. DUKA KEN to stylowy młynek wykonany z drewna, którego metalowe elementy stanowią dodatkową ozdobę.
  Mniejszy od DUKA FRISTAD (wymiary: 5 cm x 30 cm) nie ustępuje mu pod kątem funkcjonalności. Ceramiczne żarna zmielą nawet najtwardsze ziarna na grubość, o której samodzielnie możemy zdecydować.

Młynek do zadań specjalnych

Kucharze amatorzy, którzy nie tylko lubią gotować, ale też eksperymentować w kuchni i nie wyobrażają sobie innego obiadu, niż przygotowanego własnoręcznie, docenią z pewnością:

 • DUKA Copper – wykonany ze stali nierdzewnej i szkła. Dostępny w trzech kolorach (brązowy, srebrny i transparentny) zachwyci każdego, kto często korzysta z młynka do soli i pieprzu. Na jego efektywne działanie wpływają nie tylko sprawdzone, ceramiczne żarna, ale też mechanizm elektryczny na baterie, który stanowi dodatkowe udogodnienie w użytkowaniu DUKA Copper. Wystarczy wsypać ziarna do młynka, ustawić grubość mielenia i wcisnąć przycisk, który uruchamia urządzenie i wykona całą pracę za nas!
  Wymiary DUKA Copper to 6,4 cm x 19,5 cm, a jego estetyka sprawia, że z przyjemnością będziemy przechowywać go na blacie kuchennym, aby był zawsze pod ręką, gotowy do użytku.
 • ZWILLING ENFINIGY – dla wszystkich, którzy cenią wygodę użytkowania, elegancję i chcą zainwestować w młynek, który pozwoli na co najmniej 5 lat idealnego mielenia przypraw. Zalety? Nowoczesny design, zasilanie za pomocą wbudowanego akumulatora (opcja ładowania USB) i ceramiczne ostrza, które zmielą ziarna na wybraną przez użytkownika grubość.
  Wymiary młynka to 5 cm x 5 cm x 20 cm. Dodatkiem, który przyciąga wzrok, jest podświetlenie LED!

Bez względu na to, jak często korzystamy z młynków czy moździerzy do mielenia soli i pieprzu, w sklepie DUKA znajdziemy produkt idealny do naszych potrzeb (wymienione powyżej to tylko przykładowe młynki – w sklepie wybór jest jeszcze większy). Pozostaje zatem udać się na zakupy i wreszcie doprawiać przyrządzane potrawy z łatwością i dokładnie tak, jak chcemy!