Modernizacja torowiska na ulicy Głogowskiej wpływa na zmiany rozkładów jazdy tramwajów

Podróżujący tramwajami po Poznaniu muszą przygotować się na zmiany w rozkładach jazdy, które wprowadzone będą na ulicy Głogowskiej. To wszystko związane jest z końcem remontu torowiska na tej arterii. Modernizacja zakończy się wraz z początkiem nowego tygodnia, a dokładnie 4 września. Od tego dnia komunikacja miejska będzie mogła wznowić normalne funkcjonowanie na wyremontowanym odcinku.

Miejski Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu informuje, że zaplanowane na 4 września otwarcie fragmentu trasy tramwajowej prowadzącej wzdłuż ulicy Głogowskiej, od ulicy Hetmańskiej do pętli „Górczyn PKM”, wiąże się z trwałymi modyfikacjami w rozkładach jazdy linii przemierzających ten obszar.

Pierwszym i najważniejszym elementem tych zmian jest fakt, że linia tramwajowa numer 5 zostanie ponownie uruchomiona. Jej trasa będzie prowadzić od Unii Lubelskiej, przez rondo Żegrze, rondo Starołęka, Zamenhofa, rondo Rataje, aleję Królowej Jadwigi, Most Dworcowy, aż do Głogowskiej i kończąc na pętli Górczyn PKM.