Nagrobki Poznań – jak uczcić pamięć najbliższych

Pamięć o ukochanych członkach rodziny, czy przyjaciołach, których nie ma już z nami, można pielęgnować na różne sposoby. Jednym z nich jest stawianie na ich miejscach spoczynku nagrobków, które swoją jakością i wyglądem będą nie tylko zaznaczać miejsce pamięci, ale też pokazywać jak ważną i dobrą osobą był ten, który pod nimi leży. Żeby wybrać odpowiedni, warto wiedzieć gdzie szukać, o czym opowiemy w dalszej części tego artykułu.

1. Zakład kamieniarski — czym się zajmuje?

2. Nagrobki granitowe — elegancja i wytrzymałość

3. „nagrobki Poznań” – jak znaleźć odpowiedniego producenta?

Zakład kamieniarski — czym się zajmuje?

Zakłady oferujące usługi kamieniarskie są najczęściej przedsiębiorstwami wielobranżowymi. Wykwalifikowani pracownicy wytwarzają nie tylko nagrobki, ale też blaty, schody, parapety, czy kominki, a nawet rzeźby. Oczywiście, zakłady pogrzebowe również oferują spory wybór pomników, jednak nakładają one także swoją marżę, więc zakup tego samego modelu będzie zwykle tańszy bezpośrednio u producenta. Rynek kamieniarski rozwija się w wielkim tempie i nawet w zakresie samych nagrobków pojedynczych dostępne jest już kilkaset wzorów.

Nagrobki granitowe — elegancja i wytrzymałość

Granit stał się najpopularniejszym materiałem do wykonywania nagrobków nie tylko na terenie Poznania, ale i całej Polski. Poza tradycją przemawia za nim też niezwykle wysoka odporność na warunki atmosferyczne, czy ścieralność, a także bardzo elegancki wygląd. Pomniki wykonane z tego materiału długo zachowują swój pierwotny wygląd i prezentują się dobrze nawet po kilkudziesięciu latach od postawienia.

„Nagrobki Poznań” – jak znaleźć odpowiedniego producenta?

Najpopularniejszym sposobem szukania firmy kamieniarskiej, która zapewni odpowiednią jakość produktów, jest oczywiście internet. Wpisanie fraz „nagrobki Poznań”, czy „nagrobki w Poznaniu” pozwoli na znalezienie długiej listy firm działających w naszym mieście. Jednym z najstarszych wytwórców tego typu działających w mieście Poznań jest będące na rynku od 1947 roku przedsiębiorstwo Nagrobki Wicherek, których asortyment można znaleźć na stronie nagrobki-wicherek.pl. Producent ten ma w swojej ofercie mnóstwo wzorów, zarówno bez zdobień, jak i takich z elementami rzeźby. Firma specjalizuje się w nagrobkach granitowych, do których materiał sprowadza z całego świata, dzięki czemu dysponuje bardzo dużą paletą odcieni. Co więcej, poza wykonywaniem pomników w ich ofercie znajdują się usługi z zakresu montażu, a także prac konserwatorskich.