Nowe połączenie Chwaliszewa z Wartostradą: budowa łącznika zapewni komfort podróży

Początek przyszłego tygodnia przyniesie zmiany dla mieszkańców Poznania oraz osób korzystających z infrastruktury transportowej miasta. Wykonawca inwestycji przejmie plac budowy i rozpocznie prace nad budową łącznika, który pozwoli na wygodne połączenie ulicy Chwaliszewo z Wartostradą.

Inwestycja przewiduje powstanie nowego odcinka infrastruktury w rejonie nadwarciańskim, konkretnie przy moście Bolesława Chrobrego. Planowany łącznik zostanie zlokalizowany pomiędzy ulicami Chwaliszewo a Tylne Chwaliszewo.

Drugi etap prac obejmie przejście dla pieszych położone przy ulicy Chwaliszewo, gdzie nastąpi wprowadzenie przejazdu rowerowego. Może to wiązać się z drobnymi utrudnieniami, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i uważne śledzenie oznakowania wprowadzanego przez wykonawcę prac – informuje Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Głównym celem inwestycji jest stworzenie łącznika dostępnego zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Realizacja zadania uwzględnia wykonanie ciągu pieszego wykonanego z płyt chodnikowych oraz drogi rowerowej o nawierzchni bitumicznej. Cały obiekt będzie odpowiednio oświetlony, co stanowi doskonałe uzupełnienie infrastruktury pieszo-rowerowej w rejonie Warty i Chwaliszewa. Projekt umożliwi rowerzystom łatwy dojazd z Wartostrady na południową część mostu Bolesława Chrobrego i dalej w kierunku Śródki.