Obchody Święta Wojska Polskiego – pikniki i spotkania z żołnierzami w całej Wielkopolsce

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się jutro, oferując szereg atrakcji dla miłośników wojskowości. Przez najbliższe cztery dni, mieszkańcy Wielkopolski będą mieli okazję do bezpośredniego spotkania z polskimi żołnierzami, zwiedzenia ekspozycji sprzętu wojskowego oraz skosztowania tradycyjnej wojskowej grochówki. Dodatkowo, Wojskowe Centra Rekrutacji przygotują specjalne stanowiska informacyjne dla osób zainteresowanych służbą w szeregach polskiej armii.

Pierwsze tego typu wydarzenie odbędzie się już w sobotę przy malowniczej małej plaży w Szałe, niedaleko Opatówka. Następnie, w niedzielę, żołnierze przeniosą się do okolic hali widowiskowo-sportowej znajdującej się w Małej Górce. Piknik zaplanowany na poniedziałek odbędzie się w malowniczym Dąbiu, położonym w Kotlinie Kolskiej. Końcowe wydarzenie zaplanowano na wtorek we wsi Ostrowite w powiecie słupeckim.

Warto jednak pamiętać, że takie pikniki będą miały miejsce nie tylko w Wielkopolsce – na terenie całego kraju odbędzie się ich aż 70. Głównym punktem obchodów Święta Wojska Polskiego będzie jednak defilada „Silna Biało-Czerwona”, która odbędzie się we wtorek 15 sierpnia w Warszawie.