Ogłoszono wstępne wyniki wyborów na prezydenta Poznania – znamy dwóch kandydatów przechodzących do drugiej tury

Do publicznej wiadomości podano pierwsze sondażowe wyniki exit poll dotyczące wyborów na stanowisko prezydenta Poznania. Badanie to zostało przeprowadzone przez Ogólnopolską Grupę Badawczą na prośbę telewizji WTK, której celem było ustalenie, który kandydat zdobył największe poparcie w pierwszej turze głosowania.

Zgodnie z tymi preliminarnymi danymi, czołową pozycję w wyścigu o fotel prezydencki Poznania zajmuje Jacek Jaśkowiak z Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał on poparcie na poziomie 44,6% głosujących. Za nim plasuje się Zbigniew Czerwiński reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, na którego oddano 18,1% głosów. Kolejne miejsca zajmują Przemysław Plewiński z Trzeciej Drogi (14,8%), Beata Urbańska z Nowej Lewicy (14,4%) oraz Łukasz Garczewski ze Społecznego Poznania (8,1%).

Uzyskane wyniki wskazują, że to właśnie Jacek Jaśkowiak i Zbigniew Czerwiński stawią czoła sobie w drugim etapie wyborów na prezydenta Poznania. Do tej konfrontacji dojdzie 21 kwietnia, gdyż żaden z kandydatów nie zdobył w pierwszej turze wymaganej większości ponad połowy ważnych głosów.