PKP Cargo w Poznaniu ma nowe lokomotywy. Będzie bezpieczniej!

Jeszcze na początku ubiegłego roku PKP Cargo podpisało umowę na dostarczenie pięciu lokomotyw. Miały być to Vectrony MS. Dwie z pięciu już są w Poznaniu. Na pozostałe trzy trzeba będzie trochę poczekać. Ile dokładnie?

W lutym 2022 roku, PKP Cargo Poznań podpisało umowę na zakup pięciu lokomotyw Vectron MS. W dokumencie zastrzeżono, że dla całości zamówionych maszyn będzie dołączona aż ośmioletnia usługa pełnego utrzymania. Dzięki temu PKP Cargo Poznań zyskuje nie tylko pełną wieloletnią gwarancję, ale i nie ma konieczności zatrudniania nowego personelu przy obsłudze nowych parowozów.

W połowie lutego przyjechały dwie z pięciu nowych lokomotyw. Kolejne trzy zgodnie z obietnicami misją pojawić się w PKP Cargo Poznań jeszcze w tym miesiącu. Jak mówi pracownik PKO Cargo w oficjalnych komunikatach, to początek budowania silnej floty lokomotyw, która nie tylko poprawi bezpieczeństwo przewożonych materiałów, ale i szybkość, z jaką będzie poruszać się na torach. W sumie PKP Cargo Poznań planuje zakupić jeszcze piętnaście takich maszyn.