Wśród polskich miast, Poznań zaszczytnie zajmuje szóstą pozycję pod względem rozwoju rynku biurowego. Tę sytuację wyjaśnia Sebastian Bedekier, Partner w firmie Colliers odpowiedzialny za rozwój tego sektora w Poznaniu i Szczecinie. Zgodnie z jego analizą, poznański rynek biurowy ma swoje korzenie w szczególnej historii miasta, które od zawsze było areną dla lokalnego biznesu. W przeciwieństwie do innych miast, takich jak Wrocław czy Kraków, korporacje pojawiły się tu stosunkowo późno, co przyczyniło się do mniejszej skali rozwoju rynku biurowego.
Pierwsze firmy zaczęły wprowadzać się do Budynku E Nowego Rynku w lipcu 2023 roku. Nowy Rynek ma składać się łącznie z pięciu biurowców. Przedsiębiorstwa takie jak Allegro, Franklin Templeton, Rockwool, Żabka czy Arvato już mają swoje siedziby w wcześniej ukończonych budynkach kompleksu.
Prace nad realizacją Budynku E ruszyły w kwietniu 2021 roku. Obiekt, liczący 15 kondygnacji, oferuje blisko 30 tysięcy m2 powierzchni biurowej. Na przyszłych pracowników czeka 160 miejsc postojowych dla rowerów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz 234 miejsca parkingowe. Wszystkie zastosowane w Budynku E rozwiązania odpowiadają kryteriom najbardziej prestiżowych certyfikatów: LEED Platinum, WELL Core & Shell, WELL Health & Safety Rating oraz Obiekt bez barier.
Nowy Rynek położony jest na obszarze o powierzchni 3,8 ha, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Poznań Główny. Dzięki swojej lokalizacji, na skrzyżowaniu głównych linii komunikacyjnych, umożliwia szybki i wygodny dojazd z różnych części Poznania, zarówno autobusami, jak i tramwajami.