Poznań ponownie w rywalizacji o miano Polskiej Stolicy Recyklingu

Właśnie rozpoczęło się kolejne starcie o prestiżowy tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, w którym Poznań ma szansę na zwycięstwo. Szkoła lub inna instytucja uczestnicząca w tym wydarzeniu ma możliwość zgarnięcia nagrody pieniężnej w wysokości 50 000 złotych. Reguły są jasne – należy zgromadzić jak największą ilość elektroodpadów. Poznań zawdzięcza triumf z poprzedniego roku zdobyciu prawie 1000 młodych drzew. To motywujący cel, dla którego warto podjąć walkę.

W poprzedniej edycji konkursu Szkoła Podstawowa Specjalna nr 112 z Poznania odniosła spektakularny sukces. Udało jej się zdobyć nagrodę główną – 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, miasto Poznań zyskało szereg młodych drzew, które będą stanowić tzw. Elektryczny Las. Te drzewa zostaną posadzone w nadchodzącą sobotę w dzielnicy Wilda. Każdy mieszkaniec Poznania, bez względu na płeć, może dołączyć do akcji sadzenia.

Podczas trwania konkursu Polska Stolica Recyklingu, miasta mają możliwość organizowania regularnych zbiórek elektroodpadów, na przykład z okazji obchodów Dnia Ziemi lub we współpracy z lokalnymi instytucjami. O zwycięstwo walczy ta gmina, która uda się zebrać największą ilość odpadów na jednego mieszkańca. Oprócz tytułu Polskiej Stolicy Recyklingu, za każde 1000 kilogramów zebranych elektroodpadów, które trafiają do recyklingu, miasto otrzymuje jedno drzewo.