Poznań w czołówce rankingu Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024

W najnowszym niezależnym zestawieniu fDi Intelligence pod tytułem „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024”, Poznań po raz kolejny triumfował. W kategorii „przyjazność biznesowi”, miasto to uplasowało się na drugim miejscu, a w klasyfikacji generalnej, na siódmym.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, z entuzjazmem komentuje te wyniki. Twierdzi, że ranking świadczy o konsekwentnym rozwoju stolicy Wielkopolski. Dodatkowo, podkreśla, że inwestorzy działający na terenie miasta mogą liczyć na wsparcie ze strony urzędu, wysokiej klasy specjalistów, właściwą infrastrukturę oraz korzystne warunki do prowadzenia swojej działalności. Z zadowoleniem odnotowuje również fakt, że postępy Poznania są widoczne na międzynarodowej arenie.

Zestawienie opracowane jest przez specjalistów z fDi Intelligence – magazyn branżowy należący do znanej na całym świecie grupy Financial Times. Tegoroczna edycja rankingu objęła aż 330 miast, które zostały podzielone według liczby mieszkańców na pięć różnych kategorii: główne, duże, średnie, małe i tzw. mikromiasta. Następnie miasta te były oceniane w sześciu podkategoriach: „potencjał gospodarczy”, „kapitał ludzki i styl życia”, „efektywność kosztowa”, „połączenia komunikacyjne”, „przyjazność dla biznesu” oraz „strategia FDI”.