Poznań wybierze Dobrego Sąsiada

To będzie kolejna odsłona akcji, która ma za zadanie promować uczynność i pomoc lokalną. Już niedługo Rada Osiedla Stare Miasto wybierze Dobrego sąsiada. Na czym polega rywalizacja?

Dobry i życzliwy sąsiad

To już czwarty raz, kiedy zostanie wybrany Dobry Sąsiad. W poprzednich edycjach wyróżniono kilkunastu społeczników i przedsiębiorców. Cała akcja ma na celu promowanie postaw prospołecznych oraz aktywności. Organizatorzy chcą podkreślić wagę wspólnego działania i dbania o najbliższe otoczenie.

Na wyróżnienie Dobrego Sąsiada mogą liczyć osoby odznaczające się nienaganną postawą. Przestrzegające przepisów, dbające o wspólną przestrzeń, ofiarujące swoją pomoc. Dobrym Sąsiadem może zostać każdy, osoba fizyczna lub firma.

Jak zostanie wyłoniony zwycięzca?

Dobry Sąsiad zostanie wybrany przez Kapitułę Konkursu. Do wydarzenia zgłoszą go sami mieszkańcy. W zgłoszeniu będą musieli oni napisać uzasadnienie oraz dane kandydata. Osoba taka musi brać czynny udział w życiu społeczności oraz realizować społeczne zadania. Taki fakt musi potwierdzić przynajmniej pięciu mieszkańców.

Po weryfikacji wniosku Kapituła przyzna zgłoszonemu nagrodę. Dla przedsiębiorcy będzie to pamiątkowa tabliczka oraz certyfikat. Można się nim pochwalić w social mediach lub swoim klientom. Zdecydowanie jest to jednak wyróżnienie, które nobilituje i pobudza do działania.

W przyszłości planowane jest też stworzenie mapy takich przyjaznych miejsc, gdzie na co dzień mieszkają i pracują wyróżnieni. Mieszkańcy na pomysł reagują z dużym entuzjazmem. Widać potrzebę wspólnoty i wspólnego dbania o dobro.

W tegorocznej edycji zgłoszenia przyjmowane były do 15 sierpnia. Wszyscy chętni, aby zgłosić swojego kandydata, będą musieli więc poczekać do następnego roku.