Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwiedza Poznań w celu wyborów samorządowych i wsparcia dla Jacka Jaśkowiaka

Aleksandra Dulkiewicz, urzędująca prezydent Gdańska, udała się do Poznania w czwartek 11 kwietnia. Głównym celem jej wizyty było okazanie poparcia dla Jacka Jaśkowiaka, który ubiegał się o reelekcję w drugiej turze wyborów samorządowych. Dulkiewicz odpowiedziała również na szeroki zakres pytań dziennikarzy, nie unikając trudnych tematów. W kontekście spraw z minionych ośmiu lat, stwierdziła jednoznacznie: „Czerwiński jest równie odpowiedzialny za te negatywne zdarzenia”.

Podczas pobytu w Poznaniu, prezydentka Gdańska chciała zobaczyć efekty remontu Starego Rynku. Wyraziła chęć zrozumienia skomplikowanego procesu uzgadniania szczegółów projektu z konserwatorem zabytków i innymi osobami zaangażowanymi w pracę nad renowacją. Jak podkreślił prezydent Jaśkowiak, prace nad ustawą metropolitalną są w toku i konieczne jest skoordynowanie działań. Przypomniał, że obaj pełnią funkcje w zarządzie Unii Metropolii Polskich, więc mają wiele wspólnych tematów do omówienia.

Głównym celem przyjazdu Aleksandry Dulkiewicz do Poznania była jednak chęć bezpośredniego wsparcia Jacka Jaśkowiaka przed drugą turą wyborów samorządowych. Wspólnie planują również pracować nad kształtem Unii Metropolii Polskich Pawła Adamowicza, która skupia dwanaście największych miast Polski.

Podkreślili, że nie tylko dzielą się pomysłami, ale także praktycznie obserwują, jak można organizować istotne dla miast sprawy.