Przebudowa wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Kierowco, szykuj się na utrudnienia!

Urząd Miasta Poznań, a konkretniej Poznańskie Inwestycje Miejskie, ogłosiły przetarg na wykonanie przebudowy wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Prace obejmują niezbędne czynności gwarantujące bezpieczny przejazd. Realizacja projektu zapowiadana jest na drugą połowę tego roku.

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich to jedna z najbardziej obleganych dróg w Poznaniu, nie tylko w godzinach szczytu. Na początku tego roku, inżynierowie z UM Poznań wykryli poważną usterkę konstrukcyjną, która może wpłynąć na bezpieczeństwo poruszających się po nim pojazdów. Chodzi o środkowe przęsło wiaduktu, na które w niebezpieczny sposób oddziałuje woda.

Wykonawca wybrany podczas przetargu będzie zobligowany do naprawy izolacji obiektu wraz z konstrukcją nośną wiaduktu. Będzie więc konieczność nie tylko rozbiórki części nawierzchni i krawężników, ale i płyty żelbetonowej. Po wszystkich naprawach wykonawca musi odtworzyć zdemontowaną część płyty i nawierzchnie chodnika wraz z jezdnią. Czas, jaki został przeznaczony na tę realizację to 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.