Rozpoczęto urządzanie nowego akademika „Meteor” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Prace budowlane nad nowym obiektem akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, znanym jako „Meteor”, zostały ostatnio ukończone. W tym pięciopiętrowym kompleksie, który znajduje się na terenie kampusu Morasko, zaplanowano miejsce zarówno na przestrzeń mieszkalną, jak i usługową. Szacuje się, że będzie on mógł pomieścić aż 400 studentów.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez biuro prasowe UAM, proces meblowania wnętrz „Meteora” właśnie się rozpoczął. ALSTAL Grupa Budowlana, firma odpowiedzialna za budowę tego domu studenckiego, właśnie przekazała obiekt uniwersytetowi, który otrzymał już pozwolenie na jego użytkowanie.

Prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM, wyraża swoje zadowolenie z realizacji projektu, na który czekano wiele lat. „Jest to kolejny etap strategii rozwoju Uniwersytetu, którą przyjęliśmy niemal 20 lat temu. Na terenie kampusu w Morasku w Poznaniu, często nazywanym przez naukowców akademicką dzielnicą miasta, powstaje nowy akademik! Dzięki wieloletniemu procesowi rozbudowy, Poznań zyska prawdziwe miasteczko studenckie!” – podkreśla.

Kaniewska dodaje również: „Meteor to jasny ślad na niebie pozostawiony przez meteoroid wpadający do atmosfery ziemi. Mam nadzieję, że pobyt w tego typu miejscach zostawi w życiu naszych studentów podobny blask – stanie się niesamowitym wspomnieniem ich czasu spędzonego na studiach.”