Rozpoczynający się sezon żużlowy w PGE Ekstralidze, Metalkasie 2. Ekstralidze i Krajowej Lidze Żużla z udziałem PSŻ Poznań

Razem z nadejściem nowego sezonu żużlowego, drużyny z PGE Ekstraligi, Metalkasu 2. Ekstraligi oraz Krajowej Ligi Żużla już intensywnie trenują. Wśród nich znajduje się również ekipa PSŻ Poznań, która będzie reprezentować drugi poziom rozgrywkowy. Wszystkie przygotowania do nadchodzących zmagań odbywają się na torze na Golęcinie. Pierwsza okazja do zmierzenia się z rywalami będzie miała miejsce w środę, 27 marca, kiedy to do Poznania na zaplanowany sparing przybędzie drużyna Cellfast Wilki Krosno.

Niełatwe losy PSŻ Poznań na arenie II ligi żużlowej

Podsumowując poprzedni sezon dla zawodników PSŻ Poznań, trudno mówić o sukcesach. Drużyna ta uplasowała się na dalszym końcu tabeli, triumfując jedynie w czterech meczach. Niemniej jednak, przepisy okazały się sprzymierzeńcem Skorpionów, drużyny składającej się głównie z żużlowców PSŻ. Ze względu na przeprowadzkę profesjonalnych rozgrywek do drugiego poziomu lig żużlowych, zespoły chcące w nich uczestniczyć muszą posiadać spółkę akcyjną zarejestrowaną w Polsce. W rezultacie tej zmiany niemiecki zespół Trans MF Landshut Devils, zdobywca 5. miejsca w sezonie poprzednim, musiał wycofać się z zawodów. Drużyna PSŻ Poznań otrzymała więc możliwość pozostania w II lidze od Głównej Komisji Sportu Żużlowego (GKSŻ) i skorzystała z tej okazji. Kwestia jednak była jeszcze jedna – licencja. PSŻ Poznań mogło nie otrzymać jej na skutek niedopełnienia niektórych wymagań dotyczących stadionu i systemu oświetlenia. Na szczęście, te trudności zostały ostatecznie pokonane.