„Szynoblues” – Muzyczna podróż na 31. Festiwal Blues Express

W sobotę, w Wielkopolsce, entuzjaści muzyki blues oraz kolei będą mieli okazję do niezapomnianej podróży dzięki specjalnemu pociągowi „Szynoblues”. Ten niespotykany środek transportu ruszy z Poznania do Zakrzewa, przemierzając trasy kolejowe regionu, by dostarczyć swoich pasażerów na 31. Festiwal Blues Express.

Koncept wydarzenia, prowadzonego od lat, pozostaje niezmienny – harmonijne dźwięki bluesa będą rozchodziły się zarówno po wnętrzu pociągu, jak i podczas starannie zaplanowanych koncertowych przerw na siedmiu kolejowych stacjach. Punktem kulminacyjnym tej muzycznej eskapady będzie spektakularny koncert na tle malowniczego Jeziora Proboszczowskiego w Zakrzewie.

Niestety, tak jak to miało miejsce w poprzednich edycjach festiwalu, również tym razem nie udało się zapewnić składu prowadzonego przez tradycyjną lokomotywę parową. Żadna z maszyn Parowozowni Wolsztyn nie jest obecnie dostępna. Jednakże, miłośnicy bluesa nie pozostaną bez alternatywy. Muzyczna podróż odbędzie się za pomocą charakterystycznego szynobusu zwłaszcza dla nich przemienionego w „szynobluesa”.