Uraz Daniela Hakansa – kluczowego zawodnika Lecha Poznań, może przekreślić jego udział w najbliższych meczach

Klub Lech Poznań podał do publicznej wiadomości, że czołowy zawodnik drużyny, Daniel Hakans, doświadcza problemów związanych z kontuzją podbrzusza. Diagnoza ta została potwierdzona poprzez dodatkowe konsultacje medyczne, które odbyły się 18 września. Zawodnik reprezentujący barwy Finlandii będzie musiał odpocząć co najmniej przez sześć tygodni. Jednakże, możliwe jest, że czas, w którym Daniel Hakans nie będzie mógł brać udziału w grach, może rozciągnąć się nawet do dwóch miesięcy.

Daniel Hakans jest znany jako wartościowy nabytek letniego okienka transferowego PKO BP Ekstraklasy dla Lecha Poznań. Portal „Transfermarkt” szacuje, że pojawił się na liście zakupów klubu za kwotę 900 tysięcy euro od Valerendze Oslo – drugoligowej drużyny z Finlandii. Swój debiut na boisku w barwach „Kolejorza” zaliczył w meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy przeciwko Lechii Gdańsk (3:1). Ciekawostką jest fakt, że już po upływie czterech minut od momentu wejścia na boisko, Daniel Hakans otrzymał żółtą kartkę. Początkowo zawodnik miał pewne problemy z adaptacją, lecz z każdym kolejnym meczem pokazywał coraz większy progres.

Jego pierwsze wystąpienie w podstawowym składzie Lecha Poznań miało miejsce podczas meczu szóstej kolejki przeciwko Pogoni Szczecin (2:0). W tej konfrontacji Hakans miał bezpośredni udział w strzeleniu bramki dla „Kolejorza”. Dokładniej mówiąc, w 54. minucie meczu zasłużył na asystę przy strzale Afonso Sousy, który przyniósł drużynie prowadzenie 1:0. Przedtem, Hakans zdobył także gola podczas spotkania trzecioligowych rezerw Lecha, które zakończyło się remisem 1:1 z Kotwicą Kórnik.