Wielkie zmiany na Jeżycach

Zmiany na Jeżycach – już jesienią rozpocznie się remont ul. Wawrzyniaka, a dokładniej odcinek od ul. Szamarzewskiego do ul. Słowackiego. Co ważne, przybędzie też sporo zielonych akcentów.

Co planuje Zarząd Dróg Miejskich na Jeżycach?

Zarząd Dróg Miejskich ma w planach wyremontować nawierzchnię jezdni oraz chodnik, a także wprowadzić nową organizację ruchu i dostarczyć mieszkańcom więcej zieleni poprzez ustawienie donic z drzewami.

Remont zostanie przeprowadzony w kilku etapach – wykonawcy rozpoczną od remontu chodnika po obu stronach jezdni, a następnie przejdą do remontu drogi. Gdy oba etapy będą zakończone, zostanie wdrożona nowa organizacja ruchu na Poznańskich Jeżycach. Kiedy i ta zostanie zakończona, rozpoczną się prace nad zazielenieniem Jeżyc – z uwagi na brak możliwości wykonania nasadzeń w gruncie, zostaną postawione donice z 11 drzewami.

Nowa organizacja ruchu na Jeżycach

Co się zmieni? Przede wszystkim parkowanie będzie możliwe na miejscach równoległych po obu stronach jezdni – obecnie parking możliwy jest tylko po stronie zachodniej.  Zostanie również wprowadzony kontra ruch rowerowy. Nie zmienia to jednak faktu, że ulica Wawrzyniaka wciąż pozostanie ulicą jednokierunkową.

Wszystkie prace będą przeprowadzane jesienią. Najszybciej rozpoczną się prace nad pierwszym etapem – remont chodnika powinien zakończyć się w połowie października. Pozostałe etapy zaplanowane są do końca roku.

Koszt remontu chodnika i nawierzchni jezdni wyniesie 1 milion zł. Nasadzenia wraz z dwuletnią pielęgnacją drzew, które będą finansowane ze środków Rady Osiedla Jeżyce, wyceniono na 100 000 zł.