Wycofanie Ryanaira z Warszawy przynosi korzyści Poznaniowi: nowe połączenia z lotniska Ławica pojawią się od kwietnia

Decyzje linii lotniczych Ryanair przyniosły zmiany na mapie polskich połączeń lotniczych – Warszawa doświadcza strat, natomiast Poznań korzysta na tej sytuacji. Od kwietnia tego roku, pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego bezpośredniego połączenia z poznańskiego lotniska Ławica do Malagi w Hiszpanii.

Linia lotnicza Ryanair podjęła decyzję o przeniesieniu dwóch swoich samolotów z warszawskiego lotniska Modlin. Jeden z nich rozpocznie swoją służbę w Poznaniu. Jak podkreśla dyrektor handlowy linii, Jason McGuinness, przemiana ta oznacza uruchomienie sześciu nowych tras zgodnie z letnim rozkładem lotów.

Na początku, połączenie do Malagi będzie realizowane dwa razy w tygodniu. McGuinness jest przekonany, że w przyszłości liczba tych połączeń wzrośnie. Wśród innych nowości w rozkładzie znalazły się takie miejsca jak Dubrownik, Praga i Saloniki. Dyrektor handlowy Ryanaira zauważa także, że frekwencja lotów na niektóre trasy, na przykład do Londynu, wzrośnie do dwunastu razy w tygodniu. Wspomina, jak kiedyś było ich znacznie mniej – zaledwie 4-5 tygodniowo.

Prezes poznańskiej Ławicy, Grzegorz Bykowski, zauważa, że od sezonu letniego irlandzki przewoźnik będzie oferować łącznie 38 tras z Poznania. Wyraża przekonanie, że liczba pasażerów w tym roku na pewno przebije kolejny rekord. Z wyraźnym zadowoleniem podkreśla, że planowane na ten rok przez Ryanaira zwiększenie ruchu o ponad 40% stanie się rzeczywistością. To pozwoli poznańskiemu lotnisku sprostać optymistycznym prognozom dotyczącym obsługi trzech milionów pasażerów w ciągu tego roku. Bykowski dodaje, że teraz skupią się na planach na zimę i dalszym rozwoju połączeń w tym okresie.