Wyniki rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu już znane

Urząd Miasta Poznania udostępnił wyniki rekrutacji uzupełniającej do placówek edukacyjnych na poziomie ponadpodstawowym. Ogłoszono, że wpłynęło łącznie 1651 wniosków rekrutacyjnych. Z tego puli, aż 1166 kandydatów uzyskało kwalifikację do szkoły, którą wybrali. Na kolejne decyzje czeka jeszcze 485 osób, dla których przeznaczonych jest blisko 600 wolnych miejsc w różnego rodzaju szkołach – od liceów, przez technika, po szkoły branżowe.

Samorząd miejski przypomniał o następnym etapie procesu – potwierdzeniu przez kandydatów chęci podjęcia nauki w danym miejscu. Termin ten upływa 10 sierpnia o godzinie 15:00.

11 sierpnia o godz. 12.00 magistrat opublikuje listy uczniów, którzy zostali przyjęci do szkół oraz tych, którym się to nie udało. W tym samym dniu Wielkopolski Kurator Oświaty ogłosi oficjalną liczbę miejsc, które pozostały do dyspozycji w szkołach ponadpodstawowych.

Po tej dacie wszelkie wolne miejsca trafią pod zarząd dyrektorów poszczególnych szkół, którzy do 31 sierpnia będą mieli możliwość decydowania o przyjmowaniu dodatkowych kandydatów.