Zakłady motoryzacyjne Volkswagen Poznań – fascynująca wizyta dla miłośników samochodów

Osoby zainteresowane procesem produkcji samochodów mają okazję zwiedzić zakład Volkswagen Poznań, położony w dzielnicy Antoninek w Poznaniu. Podczas trasy zwiedzania odwiedzą różne etapy produkcji, takie jak budowa karoserii, montaż oraz logistykę. Zobaczyć będzie można ponad 430 robotów, które uczestniczą w procesie produkcji – np. zgrzewają lub spawają elementy karoserii, a także montują koła czy inne części. Ciekawostką jest fakt, że w latach 70-tych i 80-tych XX wieku na terenie tego zakładu produkowany był popularny model Tarpan. Obecnie miejsce to zajmują linie produkcyjne dwóch nowoczesnych modeli dostawczych: Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter.

Oddział zakładu Volkswagen Poznań znajduje się również w miejscowości Białężyce pod Wrześnią – tutaj zwiedzający zobaczą jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych, która została otwarta w 2016 roku. Na jej terenie produkuje się kolejne generacje Volkswagena Craftera w różnych odmianach, w tym elektrycznego e-Craftera oraz kampera Volkswagen Grand California. Zakład ten mocno angażuje się w działania proekologiczne – podczas zwiedzania dowiemy się więcej o tamtejszej farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach hodowanych na terenie zakładu. Zwiedzanie zarówno w Poznaniu jak i pod Wrześnią trwa około dwóch godzin.

Zakłady Volkswagen Poznań są otwarte dla wszystkich chętnych, jednak ze względu na bezpieczeństwo dopuszcza się osoby powyżej 10 roku życia. Grupa osób indywidualnych nie może liczyć więcej niż 20 osób (grupę uruchamia się po zgromadzeniu co najmniej 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od produkcji (weekendy, święta). Aby wziąć udział w takim wydarzeniu, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności.