Zastosowanie nowoczesnych technologii w medycynie na Konferencji Inżynierii Biomedycznej

Politechnika Poznańska jest gospodarzem Konferencji Inżynierii Biomedycznej, która rozpoczęła się w czwartek. Wydarzenie to daje możliwość młodym naukowcom i studentom do zaprezentowania swoich badań i prac, jak również pozwala posłuchać prelekcji wybitnych ekspertów w dziedzinie. Wśród tematów poruszanych podczas konferencji znajdują się takie zagadnienia jak druk 3D wykorzystywany w ortopedii, diagnostyka medyczna oraz rola sztucznej inteligencji w medycynie.

Organizatorzy konferencji zwrócili uwagę na unikalną formułę wydarzenia, która opiera się na połączeniu prezentacji typu „show” podczas wykładów plenarnych, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów praktycznych. Również przewidziane są mini-targi, gdzie będą mogli zaprezentować się przedstawiciele przemysłu. Dodatkowo w programie konferencji znalazły się specjalne bloki przeznaczone dla młodych naukowców oraz studentów.

Tematyka poruszana na konferencji jest szeroka i obejmuje m.in. zastosowanie druku 3D w medycynie, szczególnie w ortopedii, diagnostykę medyczną, ale także rozwój sztucznej inteligencji i jej wpływ na medycynę, czy też inżynierię tkankową.