Zbysław C. skazany na tymczasowe aresztowanie po zabójstwie 5-letniego Maurycego: Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpatruje zażalenie

Informacje uzyskane od Polskiej Agencji Prasowej wskazują, że zbliża się dzień rozpoznania zażalenia przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Sprawa dotyczy stosowania tymczasowego aresztu wobec Zbysława C., 71-letniego mężczyzny oskarżonego o śmiertelne pchnięcie nożem 5-letniego chłopca, Maurycego. Incydent ten wydarzył się w mieście Poznań.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 18 października, około godziny 10.00, na ulicy Karwowskiego na poznańskim Łazarzu. Zbysław C., bez jasnej przyczyny, zaatakował nożem Maurycego, który szedł ze swoją przedszkolną grupą na wycieczkę do poczty. Chłopiec doznał ran klatki piersiowej i pomimo natychmiastowej interwencji medycznej, zmarł. Sprawca został natomiast zatrzymany przez przypadkowo przechodzących obok ludzi.

Dzień po tragicznym incydencie, prokuratura w Poznaniu wystosowała zarzut wobec Zbysława C. o dokonanie zabójstwa młodego chłopca. Wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny został również skierowany do sądu. Wówczas stan zdrowia 71-latka uniemożliwił wykonywanie czynności procesowych z jego udziałem, ze względu na fakt, że Zbysław C. wcześniej leczył się neurologicznie. W piątek, 20 października, Sąd Rejonowy zdecydował o umieszczeniu Zbysława C. w tymczasowym areszcie. Mężczyzna obecnie przebywa na oddziale szpitalnym aresztu śledczego.