Złota Kaplica w katedrze poznańskiej otwiera swoje drzwi dla zwiedzających

W nadchodzącą sobotę, malownicza Złota Kaplica, zlokalizowana w katedrze na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, zachęca turystów do odwiedzenia jej wnętrza. W tym samym kompleksie katedralnym, dostępne do zwiedzania będzie również mauzoleum. To właśnie w tym miejscu położone są prochy pierwszych władców dynastii Piastów.

Podziemia katedry na Ostrowie Tumskim skrywają historyczne grobowce słynnych polskich władców, takich jak Mieszko I czy Bolesław Chrobry. Złota Kaplica jest również domem dla ich prochów. We wnętrzach tej średniowiecznej świątyni spoczywają szczątki trzech królewskich monarszych oraz pięciu książąt z najstarszej dynastii Polski. Wśród pochowków znajdują się również miejsca spoczynku biskupów i arcybiskupów z Poznania.

Sobotnie popołudnie stanowi doskonałą okazję do odwiedzenia i dokładnego zwiedzenia Złotej Kaplicy w poznańskiej katedrze.

Już od godziny 13:00 w sobotę możliwe będzie zwiedzenie Złotej Kaplicy wraz z przewodnikiem. Ten wyjątkowy spacer umożliwi odwiedzającym dogłębne poznanie architektonicznych detali Kaplicy, w tym zabytkowej posadzki oraz kamiennego sarkofagu, który stanowi wieczny dom dla pierwszych monarchów Polski.

Wizyta pozwoli również na odkrycie historii budowy Złotej Kaplicy, która trwała ponad 15 lat. Zwiedzający dowiedzą się ile złota znajduje się w jej wnętrzu, a Poznańskie Centrum Dziedzictwa opowie o realizacji koncepcji projektu – poinformowano.