Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Poznania podczas organizacji zawodów dla biegaczy

W niedzielę, 17 marca, ulice Poznania zostaną opanowane przez uczestników 20. Rekordowej Dwudziestki. Przygotujcie się na pewne utrudnienia – nie tylko dla kierowców, ale również dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Wiele przystanków będzie tymczasowo wyłączonych z eksploatacji.

Przestrzeń miejska Poznania na kilka godzin zamieni się w ścieżkę dla biegaczy. 20. edycja Rekordowej Dwudziestki przyciągnie na ulice miasta wielu entuzjastów tej formy aktywności. Tradycyjnie, punkt startowy znajduje się na ul. Baraniaka. Trasa wyścigu nie ogranicza się do obszaru wokół Jeziora Maltańskiego – biegacze będą mieli okazję przemierzyć również fragmenty leżące po drugiej stronie Warty, bliżej centrum Poznania.

Zmiana organizacji ruchu drogowego wpłynie na funkcjonowanie miasta w godzinach od 11:00 do 14:00. ZTM udostępniło szczegółowe informacje dla kierowców dotyczące tego okresu.

Ruch na ulicach miasta zostanie zakłócony już podczas przygotowań do startu. Od godziny 10:00 do 12:00 ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Jana Pawła II, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w obu kierunkach. W trakcie trwania wydarzenia zdecydowano się na wyłączenie sygnalizacji świetlnej na całej trasie.

Od godziny 11:00 planowane jest zamknięcie kolejnych ulic: Baraniaka, Kórnicka, most Rocha, Mostowa (do ul. Wierzbowej), Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego i Dowbora-Muśnickiego. Natomiast na ul. Garbary ruch od pl. Bernardyńskiego będzie możliwy jedynie prawym pasem.