22. Maraton Poznański – mimo deszczu, kibiców nie brakowało

Chociaż aura nie sprzyjała, to 22. Maraton Poznański cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Niektórzy mieszkańcy Poznania spontanicznie zdecydowali się na chwilę zatrzymania i dopingowania biegaczy, podczas gdy inni przybyli specjalnie, aby wspierać swoich bliskich biorących udział w wydarzeniu. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak poznaniacy zagrzewali do walki uczestników tego wyjątkowego biegu!

W niedzielę, 22 października, o godzinie 9:00 rozpoczął się maraton, który trwał aż do popołudnia. Mimo długiego czasu trwania wydarzenia, entuzjazm i wsparcie ze strony kibiców nie słabły.

Pierwsze miejsce w 22. Maratonie Poznańskim zdobył zawodnik z Erytrei, Petro Mamu Shaku. Ukończył on bieg z imponującym czasem 2:09:57, bijąc tym samym poprzedni najlepszy wynik o 1,5 minuty. Pochodząca również z Erytrei Tseginesh Mekonnin Legesse była bliska ustanowienia nowego rekordu wśród kobiet, kończąc bieg z czasem 02:27:27.

Na liście uczestników tegorocznego maratonu znalazła się cała plejada znanych postaci. Na linii startu stanęły takie gwiazdy jak Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Michał Bartoszak i Andrzej Krzyścin. Nie zabrakło również Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej oraz Jana Szymańskiego. Z pewnością ich obecność dodatkowo podsycała emocje związane z tym wydarzeniem.