22. Poznań Maraton: Tradycyjny start i meta na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich

Wielka impreza biegowa, jaką jest Poznań Maraton, w swojej 22. edycji tradycyjnie rozpocznie się z linii startu wyznaczonej na ulicy Grunwaldzkiej. Tak jak w poprzednich latach, maratończycy będą mieli okazję ścigać się aż do lini mety, która tym razem będzie usytuowana na Placu św. Marka, znajdującym się na obszarze Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Łukasz Miadziołko, dyrektor 22. Poznań Maratonu, wyraził swoje odczucia co do trasy tego wydarzenia, twierdząc, że jest ona odpowiednia zarówno dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w bieganiu maratońskim, jak i dla tych, których doświadczenie w tej dyscyplinie jest już pokaźne. Zdaniem dyrektora, trasa nie sprawi większych problemów początkującym biegaczom, ale jednocześnie zapewni doświadczonym zawodnikom możliwość poprawienia swoich najlepszych dotąd osiągnięć.

Miadziołko odwołał się także do minionego roku, przypominając o imponujących wynikach, które udało się osiągnąć uczestnikom maratonu. Z tego powodu organizatorzy postanowili kontynuować sprawdzoną formułę z poprzedniej edycji tego sportowego eventu.