Rozbudowa trasy rowerowej na Starym Mieście w Poznaniu

Właśnie realizowany projekt szlaku rowerowego na Starym Mieście w Poznaniu zyska dodatkowe metry. Aktualnie budowane odcinki ścieżki rowerowej, które przeprowadzą cyklistów przez ulice: Estkowskiego, Małe Garbary i Wolnica aż do skrzyżowania z ulicą Działową, zostaną rozbudowane i przedłużone aż do ulicy Kulasa.

Decyzja o wykorzystaniu prawa opcji przez władze miasta, co było uwzględnione w procedurze przetargowej, skutkuje poszerzeniem planowanego projektu o fragment trasy od ulicy Działowej do miejsca, gdzie ulica Solna krzyżuje się z ulicami Kulasa i Kościuszki. Jak podaje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, postęp prac przy budowie pierwszego odcinka jest zauważalny – już teraz można dostrzec zamontowane krawężniki oraz układane kable sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego.

Na chwilę obecną intensywnie prowadzone są prace na odcinku od mostu Bolesława Chrobrego do ulicy Działowej. Przy ulicy Estkowskiego, w okolicach zjazdu na Wartostradę, już teraz dostrzec można nie tylko zamontowane krawężniki, ale również podbudowę pod docelową nawierzchnię ścieżki rowerowej. Pierwsze elementy infrastruktury drogowej pojawiły się również na ulicy Garbary od strony Cytadeli.