Aborygeni w Poznaniu. Wystąpią już 16 maja!

Niebawem, bo już 16 maja w Poznaniu wystąpią przedstawiciele aborygeńskiego plemienia Monero-Ngario. Wraz z towarzyszącym ich chórem Djinama Yiliga, będą śpiewać w Pawilonie. Wszystko to z okazji Roku Strzeleckiego. 

Rok Strzeleckiego w Poznaniu obchodzony jest w wyjątkowy sposób. Ten zdobywca góry Kościuszko w Australii, filantrop oraz badacz i naukowiec, pochodził z Głuszyny. Na kartach historii zapisał się jako ten, który jako pierwszy Polak okrążył kulę ziemską w celach naukowych. Kiedy na stałe zamieszkał w Wielkiej Brytanii, otrzymał tam tytuł szlachecki. Jego prochy sprowadzono do Polski i złożono w Krypcie Zasłużonych Wielkopolan w kościele św. Wojciecha w Poznaniu.

Wystąpienie artystów z Australii rozpocznie się punktualnie o godzinie 19:00 w Pawilonie przy ulicy Ewangelickiej 1. Na początku będzie prelekcja pod tytułem “O obyczajach i kulturze Monero-Ngario oraz o samym Strzeleckim”. Następnie wystąpi chór Djinama Yilga, z repertuarem przygotowanym specjalnie na występy w naszym kraju.