"Aleja Milionerów PiS" – konferencja Koalicji Obywatelskiej na poznańskiej Cytadeli

8 października, w niedzielne popołudnie, teren poznańskiej Cytadeli stał się miejscem wydarzenia zorganizowanego przez Koalicję Obywatelską. W programie znajdowała się nie tylko konferencja, ale również ekspozycja pod znamiennym tytułem „Aleja milionerów PiS”.

W gronie uczestniczących w konferencji znalazły się takie osobistości jak Marcin Bosacki, Adam Szłapka oraz Katarzyna Kierzek-Koperska. Na czele prelegentów stanął senator Marcin Bosacki, który jest również kandydatem KO na posła do Sejmu. W swoim przemówieniu podkreślił, że przegrana PiS w najbliższych wyborach, które odbędą się za tydzień, wynikać będzie z licznych czynników. Jednym z najważniejszych jest wg niego zachłanność i dążenie do zawłaszczenia państwa dla korzyści własnych.

Adam Szłapka, kolejny mówca z ramienia KO, odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który twierdził, że nie idzie do władzy dla pieniędzy. Szłapka zarzucił liderowi PiS kłamstwo, twierdząc, że dla niego i jego partii władza jest jedynie narzędziem do osobistego wzbogacania się. Podważając praworządność i wolne media, PiS dąży do ukrycia swoich bezwzględnych działań mających na celu „bezwstydne kradzieże” – zaznaczył Szłapka.