210 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla Poznania i 17 okolicznych gmin

Poznań oraz 17 okolicznych gmin powiatu poznańskiego otrzymało dofinansowanie w kwocie 210 milionów złotych, pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Celem przyznania środków jest finansowanie kluczowych inwestycji na terenie miasta i sąsiednich gmin. Ta dotacja to część ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który wcześniej przyczyniał się do realizacji takich projektów jak modernizacja Pestki, budowa kładek berdychowskich oraz rewitalizacja obiektów Warty Poznań.

W ramach bieżącej puli finansowej, planowana jest realizacja trzech głównych projektów. Pierwszy z nich to budowa basenu na ul. Taborowej, drugi to sztuczne lodowisko na Chwiałce, a ostatni to utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Strzelecka i ul. Królowej Jadwigi. Wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych trafi również do 17 gmin powiatu poznańskiego oraz do Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej z 7 października w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu poseł Bartłomiej Wróblewski, jednym z priorytetowych projektów jest boisko dla „Huraganu Pobiedziska”. Ta długo oczekiwana inwestycja cieszy się dużym poparciem lokalnej społeczności. Wśród ważnych projektów wymienił także inwestycję w gminie Swarzędz, prawie 7 milionów złotych na budowę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puszczykowie oraz kilka innych kluczowych przedsięwzięć.